dnes zavřeno  

Blíží se říjen a s ním i tradiční Týden knihoven, který v naší knihovně proběhne v týdnu od 3. do 8. října. Připravujeme pro vás Den otevřených dveří (5.10.), registrace zdarma, besedy, čtení, zábavu nejen pro děti. Letos bude Týden naší knihovny propojen s festivalem PODMOSTEM, který proběhne od 1. října do 8. října pod mostem přes řeku Bečvu (bývalá tržnice).

V pondělí 3. října 2016 v 18 hodin si dáme POD MOSTEM Kafe a cigárko s Listováním a Marií Doležalovou (opět bez ní). V úterý 4. října 2016 si budeme POD MOSTEM celé odpoledne číst. Proběhne čtení s osobnostmi města Valašské Meziříčí (cca od 13h.), s významným hostem Michalem Horáčkem (14.30) a také čtení se spisovatelkou a publicistkou Ivou Pekárkovou (18h.). Po celý týden mohou děti na dětském oddělení od 16 hodin poslouchat příběhy kamarádů Michala a Fildy ze známé série Miloše Kratochvíla Pachatelé dobrých skutků.

Ve středu 5. října 2016 vás zveme do knihovny na DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ OD 9 DO 20 HODIN. V rámci tohoto dne přihlašujeme všechny nové čtenáře zdarma – výhodné především pro čtenářské rodiny – na dětském oddělení budeme po celé odpoledne pouštět retropohádky a večer od 18. hodiny se naše čítárna promění v obývací pokoj – dětem pustíme pohádku Robinson Crusoe na ostrově zvířátek, dospělí si mohou povídat nebo jen tak odpočívat při šálku lahodné kávy či deci dobrého vína.

Vyměňte si to s námi a pomozte s nákupem nových knih pro děti i dospělé. Po celý týden od 3. do 8. října máte možnost v knihkupectví Nohavica na náměstí ve Valmezu zakoupit (nechat odložit) knihu, kterou v knihovně postrádáte.  Každý může „koupit“ jen jednu knihu v ceně maximálně 300,- Kč. My potom z vašeho „nákupu“ knihy, které v knihovně již máme, vyřadíme a zbytek nakoupíme. Nákupní seznam bude limitován částkou 30.000,- Kč.

TK celkový 2016 vyměnte si to s námi2016promítání čítárnadětské týden 2016pekárková plakát