dnes zavřeno  

V čítárně můžete po celý březen vstupovat do databází ČTK, AtoZ a LibraryPressDisplay. Určitě vyzkoušejte. Plné texty novin a časopisů, biografické údaje, mapy, spousta historických dat.

ČTKPrůběžné denní zpravodajství – nejdůležitější zprávy v průběhu dne přináší do vašeho počítače webová aplikace News Select ČTK. Stručné nekomentované zprávy s nestrannými informacemi jsou v ní dříve, než se objeví na internetu nebo v médiích, a to v přehledném prostředí se snadnou obsluhou. Denně aktualizované informace a dokumenty v přehledně uspořádaných databázích. V Infobance naleznete: Výročí: Přehled údajů o významných událostech (historických, politických, ekonomických apod.) a dat narození či úmrtí osobností z ČR i ze světa. Sporty: Přehledy vítězů nejvyšších soutěží v ČR i ve světě v různých sportovních odvětvích; výsledky vrcholných událostí a anket; rekordy; sportovní organizace. Biografie: Životopisné údaje o významných lidech v ČR i ve světě – státníků, politiků, manažerů, vědců, akademiků, umělců, sportovců atd. U politických osobností též politický profil, přehledy zahraničních návštěv.  Historické archivy zpráv ČTK – v unikátním elektronickém archivu vhodném pro badatele, historiky, studenty, novináře či analytiky jsou k dispozici zprávy ČTK tak, jak vycházely každý den od roku 1988. Vyhledávat v nich je možné podle různých kritérií (den, obor, region, jméno, slovo ve fulltextu apod.). Dokumenty jsou uspořádány vždy do archivu příslušného kalendářního roku. K dispozici jsou zprávy v češtině a angličtině.

Služba LibraryPressDisplay zajišťuje online přístup k plným textům více než 3 000 zahraničních deníků a populárně naučných časopisů v 60+ jazycích z 100+ zemí světa. Tituly jsou dostupné v den vydání a jsou v plném rozsahu jako tištěné verze. U článků je možnost poslechu, překladu do 12 jazyků, tisku, zaslání mailem a sdílení na sociálních sítích. Archiv je u většiny titulů 3 měsíce. Služba umožňuje přístup pomocí mobilních zařízení čtenářů. PressReadernová platforma pro prohlížení a čtení novin. (MF DNES, The Guardian nebo The Washington Post a další a další…). Funguje i jako aplikace na mobil či tablet.

Databáze AtoZ je obsáhlou sbírkou informací o zemích a jejich různých aspektech, vč. velké kolekce map všeho druhu. Vše na jednom místě –  snadno, agregovaně, přehledně, aktuálně a neanonymně, z dílny renomované informační agentury World Trade Press (WTP). AtoZ je určen pro knihovny i školy, pro širokou veřejnost, ale i obchodníky, cestovatele, analytiky či novináře.

Do db AtoZ Můžete vstoupit přímo z těchto odkazů: