dnes otevřeno     12 - 17 h       12 - 17 h  

Letošní březen bude měsícem nejmenších čtenářů. V naší knihovně ho odstartujeme projektem S knížkou do života. Cílem je přesvědčit rodiče, že jednou z nejdůležitějších věcí, jež mohou udělat pro své děti, je trávit čas společně nad knihou – prohlížením, čtením, povídáním i zpíváním. A také jim poradit, jak na to.

Rodičům na rodičovské dovolené může pomoci klub Malíček. Probíhat bude od 5. dubna vždy první čtvrtek v měsíci od 9 do 11 hodin v dětském oddělení. S dětmi se můžete těšit na vzdělávací akce, neformální setkávání, povídání, čtení a hraní. Již v březnu ale při vítání občánků na radnici rodiče obdrží od knihovny dárkové sety, poukázku k rodinné registraci  a pozvánku k návštěvě knihovny.

A co ještě nabídne Měsíc čtenářů? Od 12. do 17. března vyhlásíme tradiční čtenářskou amnestii. V pátek 23. března pořádáme sedmnáctou Noc s Andersenem, tentokrát s Pejskem a Kočičkou z příběhů Josefa Čapka.  Akce je určená dětem od 1. do 3. třídy, registrovaným v naší knihovně. Nocovat budeme v dětském oddělení v Zašovské ulici. Do 5. března registrujeme přednostně Rytíře Řádu čtenářského, potom ostatní děti. Informace na telefonu 571 621 728.