dnes otevřeno     9 - 18 h       12 - 18 h  

Březen je tradičně měsícem čtenářů. V naší knihovně pokračujeme projektem S knížkou do života, jehož cílem je přesvědčit rodiče, že jednou z nejdůležitějších věcí, jež mohou udělat pro své děti, je trávit čas společně nad knihou – prohlížením, čtením, povídáním i zpíváním. A také jim poradit, jak na to. Na něj navazuje klub Malíček, který probíhá vždy první čtvrtek v měsíci. S dětmi se můžete těšit na vzdělávací akce, neformální setkávání, povídání, čtení a hraní. Malíček můžete navštívit ve čtvrtek 7.3.

V pátek 29. března pořádáme osmnáctou Noc s Andersenem, tentokrát z příběhů Ondřeje Sekory. Akce je určená dětem od 1. do 3. třídy, registrovaným v naší knihovně. Nocovat budeme v dětském oddělení v Zašovské ulici. Do 6. března registrujeme přednostně Rytíře Řádu čtenářského, potom ostatní děti. Informace na telefonu 571 621 728.

A co ještě nabídne Měsíc čtenářů? Od 18. do 23. března vyhlásíme tradiční čtenářskou amnestii, touto amnestií chceme umožnit všem našim klientům, aby si dali před uzavřením knihovny do pořádku svá čtenářská konta. Vrátili či prodloužili upomínané tituly, vyrovnali své závazky vůči knihovně. Připraveny jsou také dvě cestovatelské besedy. Ta první bude 12.3., s Markem Jelínkem si Asii projedeme na koloběžce a 19.3. se s Martinem Ondráškem vydáme za krásnou amerických národních parků. Knihovna je fajn!