dnes otevřeno     9 - 18 h       12 - 18 h  

Svaz knihovníků a informačních pracovníků vyhlašuje v roce 2017 již osmý ročník celostátní akce na podporu čtenářské gramotnosti Březen – měsíc čtenářů. A naše knihovna u toho nemůže chybět.

Od března vyhlašujeme soutěž pro všechny s názvem Já, booktuber pro ty, co rádi fotí nebo natáčí videa. Úkolem soutěžícího bude natočit video (fotoreportáž) o tom, jak prožil jeden den samozřejmě s knihou či knihovnou, a nebo natočit recenzi na oblíbenou knihu. Soutěž je vhodná pro jednotlivce i pro rodiny. Soutěž není limitována věkem, limitována je délka videa časem max. 5 minut a soutěžící musí být registrovaný v naší knihovně. Hlavní cenou je 10″ tablet. U dětí do 15 let, budeme potřebovat souhlas od rodičů (podepsaný v knihovně) se zveřejněním videa. Videa posílejte ve formátu avi nebo mpeg přes uschovna.cz na email stritesky@mekvalmez.cz do 31.8.2017. Výsledky budou vyhlášeny v průběhu  akce Týden knihoven v říjnu.

Další březnovou akcí je akce  1+1 ZDARMA. Pokud jsi student nebo studentka, registrovaný/á v naší knihovně a ve věku od 15 do 26 let, přiveď v březnu spolužáka či spolužačku, který/á není v knihovně ještě přihlášená,  a budete mít registraci v knihovně oba na rok zdarma.

V týdnu od 20. do 25. března vyhlašujeme tradiční čtenářskou amnestii.

Naše knihovna má nové webové stránky, ty si necháme letos v březnu otestovat v soutěži o nejlepší webovou stránku knihoven Biblioweb. Nové webové stránky jsou v moderním stylu, odlehčené a především použitelné, oproti těm starým, na mobilních zařízeních.

V březnu jsme pro vás připravili také tradiční besedy.  7. března se podíváme na dokument o Beskydských pralesích, 16. března si budeme povídat  o bezpečnosti na silnicích, 23. března k nám opět zavítají herci z Listování a představí nám knihu Ernesta Hemingwaye Mít a nemít a 28. března je pro vás připravena beseda o reflexní terapii. Podrobnosti v událostech.

Vyvrcholením letošního BŘEZNA bude již šestnáctá Noc s Andersenem, která letos připadla na 31. března. Nocovat tentokrát budeme s hrdiny komiksového příběhu Čtyřlístek.  Akce je určená dětem od 6 do 10 let, od 27.2. registrujeme přednostně Rytíře Řádu čtenářského s nejméně 5 razítky, od 6. března potom ostatní děti. Počet míst omezen. Přihlášku na Noc si můžete vyzvednout na dětském oddělení na ulici Zašovská či na pobočce na ulici Zd. Fibicha. Přihlášku musí rodiče podepsat v knihovně.