dnes otevřeno     9 - 18 h       12 - 18 h  

Na základě usnesení Vlády České republiky ze dne 21. října 2020 je knihovna pro veřejnost od 22. října uzavřena, včetně jejích poboček v místních částech Valašského Meziříčí (Juřinka, Lhota a Podlesí).

K datu 22.10.2020 automaticky pozastavujeme generování upomínek, nemusíte se tak obávat vybírání poplatků za upomínky z naší strany v období uzavření knihovny. Vaše dříve vzniklé finanční závazky vůči knihovně (neuhrazené dřívější upomínky, registrační poplatek, rezervace, objednávka apod.) však platí i nadále.

Pro případné vracení dokumentů (ne hry a cd, časopisy jen řádně svázané do balíčku)  využijte Biblioboxu umístěného před hlavním vchodem do knihovny, ale nic se nestane, když si je necháte těchto cca 14 dnů doma. 

Rezervace a objednávky po dobu uzavření knihovny přijímáme prostřednictvím čtenářských kont, stejně jako již evidované rezervace a objednávky si je pak můžete vyzvednout po otevření, necháme je v půjčovnách pro vás.

Veškeré další záležitosti (např. meziknihovní výpůjční služba) s vámi budeme řešit individuálně, stejně jako nám vy můžeme zatelefonovat na tel. 571 621 589 v pracovní dny v době od 8 do 15 hodin, případně využít emailu: sluzby@mekvalmez.cz.

Výpůjčky si můžete prodloužit ve svém čtenářském kontě. K přihlášení do čtenářského konta budete potřebovat svou čtenářskou legitimaci).

Využívejte půjčování e-knih online. Díky této službě máte přístup k nejnovějším titulům ze současné produkce českých nakladatelů. V nabídce jsou aktuálně nejžádanější knihy českých i světových autorů a přístupy k e-knihám volně stažitelným z jiných zdrojů.

Sledujte náš web, budeme zde vždy zveřejňovat aktuální informace i nabídku služeb, které můžete v době zavření knihovny využít. 

Přejeme všem hodně zdraví a pevné nervy!