dnes otevřeno     9-15 h       bezkontaktní výdej h  

Rezervace a objednávky po dobu uzavření knihovny přijímáme prostřednictvím čtenářských kont, případně na email sluzby@mekvalmez.cz či telefon 571621589, stejně jako již evidované rezervace a objednávky si je pak můžete vyzvednout v rámci výdejního okénka – informace níže v textu.

K datu 18.12.2020 automaticky pozastavujeme generování upomínek, nemusíte se tak obávat vybírání poplatků za upomínky z naší strany v období uzavření knihovny. Vaše dříve vzniklé finanční závazky vůči knihovně (neuhrazené dřívější upomínky, registrační poplatek, rezervace, objednávka apod.) však platí i nadále.

Pro případné vracení dokumentů (ne hry a cd, časopisy jen řádně svázané do balíčku)  využijte Biblioboxu umístěného před hlavním vchodem do knihovny, ale nic se nestane, když si je necháte zatím doma. 

Veškeré další záležitosti (např. meziknihovní výpůjční služba) s vámi budeme řešit individuálně.

Výpůjčky si můžete prodloužit ve svém čtenářském kontě. K přihlášení do čtenářského konta budete potřebovat svou čtenářskou legitimaci.

Využívejte půjčování e-knih online. Díky této službě máte přístup k nejnovějším titulům ze současné produkce českých nakladatelů. V nabídce jsou aktuálně nejžádanější knihy českých i světových autorů a přístupy k e-knihám volně stažitelným z jiných zdrojů.

Sledujte náš web, budeme zde vždy zveřejňovat aktuální informace i nabídku služeb, které můžete v době zavření knihovny využít. 

Výdejní okénko:

pondělí 21.12. 9 – 17 hodin

úterý 22.12. 9 – 17 hodin

středa 23.12. 9 – 17 hodin

 

Od 24.12.2020 do 3.1.2021 včetně bude knihovna zavřená, ZAVŘENÝ BUDE I BIBLIOBOX!

  Výdejní okénko bude fungovat na principu vydávání objednávek titulů, které jste si zamluvili  prostřednictvím našeho on-line katalogu

K objednávání knih (CD, zvukových knih) budete potřebovat vaši čtenářskou legitimaci (číslo legitimace a příjmení včetně diakritiky). Zadáním údajů z vaší legitimace se můžete přihlásit do svého čtenářského konta a začít knihy (CD, zvukové knihy) objednávat. Do znovuotevření knihovny bude tato služba bez poplatků. Jinak se za objednávky a rezervace vybírá poplatek 3,- Kč za jeden titul.  Výpůjčky vracejte nadále do biblioboxu u hlavního vchodu (během Vánoc bude uzamčen z kapacitních důvodů, knihovna bude také zavřená).

Až bude vaše objednávka připravena, tak vás o tom budeme nejprve informovat telefonicky či formou SMS. Pak teprve si ji můžete přijít vyzvednout.  Při vyzvednutí objednávky je důležité mít u sebe čtenářský průkaz a také zakryté dýchací cesty rouškou či jinou alternativou

Jednoduchý návod, jak na přihlášení do čtenářského konta, objednávky a rezervace, vám přinášíme v následujícím videu.

V případě jakýchkoliv nejasností a problémů nás neváhejte kontaktovat na emailu sluzby@mekvalmez.cz nebo tel. 571 621 589.

Instruktážní video doporučujeme otevřít na Youtube, je tam podstatně lepší kvalita obrazu.