dnes otevřeno     12 - 17 h       12 - 17 h  

Datum / čas
5. 1. 2016
18:00 - 19:30


úterý 5. ledna 2016 v 18 hodin

Tomáš Novák

Neznámá pouť známou Asií

Křest knihy meziříčského rodáka o putování skrz Asii. Součástí křtu bude beseda s dataprojekcí o krásách Gruzie z cesty z roku 2014.

Neznámá pouť známou Asií

První rukopis Tomáše Nováka vypráví o sedmiměsíčním putování po Asii. Především po jižní a jihovýchodní části Asie, kterou se spolucestovatelkou Renčou Malou a (z části) Tondou Valáškem projel v letech 2011 – 2012. Kniha s humorem popisuje denní život vandráků v cizím prostředí, každodenní stopování a hledání nového místa, kde složit hlavu a kde sehnat jídlo. Poznávání nových lidí na cestě a vyrovnávání se se situací, které mnohdy ani nedávají smysl. I o tom je cestování.

O autorovi:

Tomáš Novák se narodil v roce 1987 a pochází z Valašského Meziříčí. Jeho rodné Beskydy mu začaly už dávno být malé a tak se od patnácti let snažil objevovat cizí končiny. Své zážitky sepisuje formou krátkých cestopisů na stránky vtrampu.cz. Ve dvaceti čtyřech letech prvně opustil na pár měsíců Českou republiku a vydal se s Renčou Malou stopem do Asie. Cílem byla Indie, nakonec skončili až v Singapuru. O této cestě pojednává jeho první rukopis s názvem: „Neznámá pouť známou Asií.“ Jeho další plány jsou procestovat Střední a Jižní Ameriku, a to v roce 2016.

krest knihy novák