dnes otevřeno     9 - 18 h       12 - 18 h  
Spisovatelé do knihoven: Štěpán Kučera

Datum / čas
10. 10. 2023
18:00 - 19:00

Místo
malý sál (knihovna-komunitní centrum)


Štěpán Kučera


Štěpán Kučera (Jablonec nad Nisou) vystudoval žurnalistiku a mediální studia na Karlově univerzitě v Praze, pracuje jako redaktor Salonu Práva. Vydal sbírky povídek Tajná kronika Rychlých šípů… a jiné příběhy (Host, 2006), Jidáš byl ufon… a jiné příběhy (Druhé město, 2016) a romány Projekt Gilgameš (Druhé město, 2019; nominace na Magnesii Literu za prózu), Největší lekce dona Quijota (Druhé město, 2021; nominace na Magnesii Literu za prózu) a Gablonz/Jablonec (Druhé město, 2022). Příležitostně působí i jako knižní redaktor a editor, píše také písňové texty pro libereckého písničkáře Karla Pazderu a kapelu NekrmiT.

 

Spisovatelé do knihoven

Asociace spisovatelů a české knihovny společně připravily na školní rok (září 2023 – červen 2024) 6. ročník projektu autorských čtení, jehož název zní Spisovatelé do knihoven. Princip tohoto projektu je jednoduchý: 10 autorů v 10 knihovnách během 10 měsíců.

Současná česká literatura

Současná česká literatura je paradoxně pro mnoho čtenářů terra incognita. Ve velkém množství klasické literatury, anebo i soudobé překladové literatury, obtížně hledá své publikum. Někdy také narazíme na předsudek, že současná česká literatura za moc nestojí. My jsme naopak přesvědčeni, že je daleko lepší, než jaká je její pověst. Téměř každý návštěvník knihovny asi zná jména jako Michal Viewegh nebo Kateřina Tučková, ale současná česká literatura je daleko bohatší a vrstevnatější.

zdroj: http://spisovateledoknihoven.cz/