dnes otevřeno     12 - 17 h       12 - 17 h  
Odlesky reality

Datum / čas
2. 2. 2022 - 31. 3. 2022
Celý den

Místo
vestibul u oddělení pro dospělé


Výstava fotografií Tomáše Botha ve vestibulu u oddělení pro dospělé potrvá do konce března.

            Jmenuji se Tomáš Both a aktivně fotím od roku 2012. Již předtím jsem fotografoval, ale neřešil jsem žádná nastavení ani kompozici fotky. Nejvíce mi pomohlo fotografování na film. Tady jsem pochopil vztahy mezi clonou, časem a nastavení ISO. V roce 2016 jsem si pořídil fotoaparát Flexaret VI. Fotografování na tento aparát je trošku odlišné od běžných fotoaparátů. Obraz v hledáčku je zrcadlově převrácený, a rychlé akce se s Flexaretem moc fotit nedají. Ale i přes tyto „zvláštnosti“ mě tento fotoaparát nepřestal bavit a zúčastňuji se na fotografických setkáních právě s tímto fotoaparátem.

         Fotografuji nejčastěji město Valašské Meziříčí a lidi v něm. Mám rád fotografii, která je živá a zobrazuje pravdivě příběh. Rád si také všímám detailů ve městě, kterých si běžný kolemjdoucí nevšimne. Téma této výstavy jsou tedy o obrazy z Valašského Meziříčí, které jsou některým lidem skryty. Já sám jsem nikdy neuměl malovat, a tady si nahrazuji svůj „nedostatek“. Profesí jsem učitel na Základní umělecké škole (hudebník) a můj nejoblíbenější umělecký směr je impresionismus, jak v hudbě, tak v malířství. Baví mě na tomto tématu to, že i obyčejné věci mohou být zajímavé a krásné. Voda dokáže být velmi inspirující, a většina mých fotografií je spojena s řekou Bečvou, která naším městem protéká. Jsou to odrazy toho, co běžně vidíme, ovšem na vodní hladině.

         Jestli máte rádi hudbu, můžete si po zhlédnutí výstavy pustit doma skladbu Erica Satie -Gymnopedie. Tato hudba mě inspirovala k těmto obrazům.

Pokud se vám moje práce líbí, můžete mé fotografie sledovat  na instagramu:

@analogvalmez (zde prezentuji fotografie na filmové fotoaparáty)

@tomasboth61 (zde mám fotografie z digitálního fotoaparátu)

        Tomáš Both

 

 

 

plakát k akci

Odlesky reality