dnes otevřeno     12 - 17 h       12 - 17 h  
Obřad bat micva

Datum / čas
1. 3. 2018
16:15 - 17:30

Místo
čítárna – studovna


Lenka Hoffmannová: První obřad bat micva v loštické synagoze

Vernisáž výstavy Lenky Hoffmannové s názvem Maccabi Games Berlin 2015 proběhne 1. března v 16 hodin ve vestibulu knihovny, následovat bude beseda s Lenkou Hoffmannovou na téma První obřad bat micva v loštické synagoze s promítáním.

Lenka Hoffmannová se narodila v roce 1954 v Ostravě, od roku 1978 žije v Šumperku. Miluje chodit a chodit a fotit, třeba celý den a celý týden či dva, jako na European Maccabi Games (židovská olympiáda) v Berlíně v roce 2015, kam byla vybrána jako jedna ze 4 field journalists. Jen pro zajímavost, tato sportovní událost se konala v Olympiaparku postaveném Hitlerem pro olympiádu v roce 1936, které se Židé nesměli zúčastnit. Jako fotografka měla s dalšími členy Social Media Teamu sídlo ve vile, která patřila ministru sportu a propagandy Goebbelsovi.

Nejvíc ji baví fotit lidi, street foto, emoce a nejrůznější události. Po workshopu s naším nejlepším fotožurnalistou Janem Šibíkem se utvrdila ve svém zaměření na lidi a události. Kromě současného židovského dění u nás a ve světě fotí také extrémní závody Spartan Race, Folklorní festival v Šumperku, Prague Pride v Praze a další.

Sama je příslušnicí židovské menšiny u nás, a tak se zaměřuje také na menšinu německou a romskou. Již několikrát nafotila emotivní fotky z oslav Mezinárodního dne Romů a dění v rámci Sdružení Ackermann Gemeinde, jehož je členkou.

Lenka Hoffmannová intenzivně fotí asi 10 let, ale s přestávkami už od studií na vysoké škole, kdy si koupila první fotoaparát sovětské výroby. Její otec rád a dobře fotil už od dětství, během války musel fotoaparát odevzdat arizátorům na Slovensku, později se ke konci svého krátkého života k této své zálibě asi z finančních důvodů již nevrátil.

Lenka Hoffmannová vystudovala Vysokou školu chemicko-technologickou v Praze a později angličtinu na UK v Praze. Kromě focení a psaní také učí angličtinu.