dnes otevřeno     8 - 11 h       8 - 11 h  
LiStOVáNí - Fake news

Datum / čas
30. 4. 2018
20:00 - 21:15

Místo
čítárna – studovna


Miloš Gregor, Petra Vejvodová, Zvol si info: Nejlepší kniha o fake news!!!

Miloše Zemana můžete přijít volit až v druhém kole! Ta zpráva byla, jak jistě víte, falešná, asi jako ta raketa mířící na Hawai. Média, politici, sociální sítě – ze všech těchto zdrojů se na nás neustále valí dohady o tom, kdo, jak a proč se nás snaží dezinformovat.

Co ale často opakovaná spojení fake news, dezinformace a alternativní fakta zahrnují? Jedná se o fenomén posledních let, nebo jsou tu s námi, šikovně skryté, už dlouhá staletí? Jak je možné, že fungují? Kdo a proč je vypouští? A co je hlavní, jak se proti nim můžeme bránit?

LiStOVáNí  navazuje na úspěšnou adaptaci Ekonomie dobra a zla a přináší na jeviště opět další vysoce aktuální vědecko-naučný text, vtipnou, neotřelou scénickou formou. Nejlepší kniha o fake news, dezinformacích a manipulacích vyjíždí na velké turné díky skvělým lidem z tohoto projektu. Ti knížku zpracovali do vtipné a neotřelé divadelní formy a tu postupně přivezou na více než 50 míst ČR. A autoři knížky je na velké většině z nich doprovodíme a zapojí se tak do debat s diváky.

Knihu vydalo nakladatelství CPress / Albatrosmedia.
Účinkují: Alan Novotný (alt.Jan Brožek) a Jiří Ressler.

Vstupné 50,- Kč, rezervace na tel. 571 621 589.