dnes otevřeno     8 - 11 h       8 - 11 h  

Datum / čas
30. 6. 2016 - 27. 7. 2016
Celý den


Libor Bureš

Čtenáři světa

Výstava fotografických momentek z celého světa, ve kterém se čte a čte.

________________________________________________________________

Slovo autora:

ČTENÁŘI  SVĚTA

   Věřte mi, že při fotografování kdekoliv ve světě dodržuji jednu zásadu – nikdy nefotit lidi proti jejich vůli. Většinou se snažím s fotografovanými lidmi navázat kontakt, někdy dokonce naplno požádat o možnost pořídit si snímek. Pravdou je, že mnoho fotografií lidí vzniklo bez vědomí fotografovaných se známým citátem „co oči nevidí…..“.

   Jedinou skupinou mých „obětí“, jichž se neptám, jsou čtenáři. Čtenáři novin, časopisů nebo knih, kteří jsou většinou zabráni do četby tak, že nehrozí nebezpečí jejich protestu či nevole. A tak když se toulám po ulicích, náměstích nebo parcích, kde lidé tráví chvilky pohody a odpočinku četbou zábavné literatury, odborného tisku či bulváru, tam vytahuji fotoaparát a v klidu si vybírám ten nejlepší záběr člověka pohrouženého do četby.

   Lidé ve všech koutech naší planety čtou, a tak se v mém hledáčku objevují studenti připravující se na zkoušky, byznysmeni sledující kurzy na burze, hosté v restauraci nebo kavárně při výběru menu, nebo trhovci, u jejichž stánku právě nejsou kupující.

  A tak berte tuto výstavku nikoliv jako předem promyšlený soubor fotografií čtenářů, ale jako momentky ze světa, ve kterém se čte, a čte, a čte …                                                           

Libor Bureš