dnes otevřeno     12 - 17 h       12 - 17 h  
Výdejní okénko

Datum / čas
4. 1. 2021 - 9. 4. 2021
Celý den


pondělí 9-17

úterý 9-15

středa 9-17

čtvrtek 9-15

pátek 9-15

ZVONEK: ČÍTÁRNA

V případě jakýchkoliv nejasností, problémů a dalších požadavků nás můžete kontaktovat na e-mailu sluzby@mekvalmez.cz nebo tel. 571 621 589.

Rezervace a objednávky po dobu uzavření knihovny přijímáme prostřednictvím čtenářských kont, případně na e-mail sluzby@mekvalmez.cz či telefon 571621589, stejně jako již evidované rezervace a objednávky si je pak můžete vyzvednout pouze prostřednictvím výdejního místa.

Výdej: u hlavních dveří do budovy zazvoňte prosím na zvonek „čítárna“, jakmile nás uslyšíte v domácím telefonu, sdělte nám své jméno a číslo průkazky.  Balíček s knihami pro vás následně připravíme na výdejní místo.

Dodržujte prosím rozestup 2m a mějte zakryté dýchací cesty rouškou či jinou alternativou.

Až bude vaše objednávka připravena, tak vás o tom budeme nejprve informovat e-mailem či SMS. Pak teprve si ji můžete přijít vyzvednout.  Při vyzvednutí objednávky je důležité mít u sebe čtenářský průkaz.

Výdej bude fungovat na principu vydávání objednávek titulů, které jste si zamluvili  prostřednictvím našeho on-line katalogu, případně objednali po telefonu či e-mailu.

K objednávání knih (CD, zvukových knih) budete potřebovat vaši čtenářskou legitimaci (číslo legitimace a příjmení včetně diakritiky). Zadáním údajů z vaší legitimace se můžete přihlásit do svého čtenářského konta a začít knihy (CD, zvukové knihy) objednávat. Do znovuotevření knihovny bude tato služba bez poplatků. Jinak se za objednávky a rezervace vybírá poplatek 3,- Kč za jeden titul. 

Pro  vracení dokumentů (ne hry a cd, časopisy jen řádně svázané do balíčku)  využijte Biblioboxu umístěného před hlavním vchodem do knihovny, pro ostatní dokumenty využijte výdejního okénka.

Výpůjčky si můžete prodloužit ve svém čtenářském kontě. K přihlášení do čtenářského konta budete potřebovat svou čtenářskou legitimaci. V případě jakéhokoliv problému se čtenářským kontem nás neváhejte kontaktovat.

Využívejte půjčování e-knih online. Díky této službě máte přístup k nejnovějším titulům ze současné produkce českých nakladatelů. V nabídce jsou aktuálně nejžádanější knihy českých i světových autorů a přístupy k e-knihám volně stažitelným z jiných zdrojů.

 

  Odd. pro dospělé Dětské oddělení Čítárna
Pondělí zavřeno zavřeno zavřeno
Úterý zavřeno zavřeno zavřeno
Středa zavřeno zavřeno zavřeno
Čtvrtek zavřeno zavřeno zavřeno
Pátek zavřeno zavřeno zavřeno
Sobota zavřeno zavřeno zavřeno

 

Jednoduchý návod, jak na přihlášení do čtenářského konta, objednávky a rezervace, vám přinášíme v následujícím videu.

Instruktážní video doporučujeme otevřít na Youtube, je tam podstatně lepší kvalita obrazu.

 

 

Registrace do knihovny v režimu výdejního okénka

Knihovna funguje v režimu výdejního okénka, a proto není možné do knihovny vstupovat a zdržovat se v ní. Přinášíme vám návod, jak se zaregistrovat z pohodlí domova.

  1. vyplňte, vytiskněte a podepište přihlášku do knihovny (přihláška do knihovny) – pokud registrujete více členů domácnosti, třeba v rámci rodinné registrace, musí mít každý vyplněnou svou přihlášku
  2. za děti do 15 let vyplňují a podepisují přihlášku zákonní zástupci
  3. v přihlášce, prosíme, vyplňte i kontakty na vás jako je telefonní číslo a e-mail – komunikace pomocí SMS či e-mailu se využívá právě při objednávkách a rezervacích, i při řešení upomínek
  4. vytištěnou a podepsanou přihlášku či přihlášky naskenujte (vyfoťte na mobil) a zašlete na e-mail: sluzby@mekvalmez.cz
  5. nezapomeňte v přihlášce zaškrtnout kategorii, abyste mohli uplatnit slevu např. senior 60+, dítě do 15 let, student
  6. po zavedení do našeho knihovního systému obdržíte e-mailem přihlašovací údaje do online katalogu
  7. po objednání či rezervaci knih (návod zde: https://youtu.be/n4CF-F1EeZY ) budete vyzváni SMS, že si knihy můžete vyzvednout
  8. při vyzvedávání knih nám předáte vytištěnou přihlášku/y, podle občanského průkazu provedeme kontrolu, že je vše vyplněno správně, zaplatíte registrační poplatek (nachystejte si přesnou částku podle platného ceníku (ceník) a odnesete si svou objednávku

Tento postup chrání nás i vás, omezuje vzájemný kontakt u výdejního okénka  na dobu nezbytně nutnou.

Děkujeme za pochopení.

 Pobočky knihovny v místních částech jsou do odvolání uzavřeny.

Juřinka, Lhota u Choryně, Podlesí