dnes otevřeno     8 - 11 h       8 - 11 h  
CoderDojo

Datum / čas
24. 3. 2022
14:00 - 16:00

Místo
pc učebna (knihovna-komunitní centrum)


Coderdojo je celosvětové hnutí založené na programovacích klubech pro mladé lidi. V těchto klubech se děti a mladí lidé za pomoci mentorů vzdělaných v oblasti IT učí, jak například postavit webové stránky, vytvořit mobilní aplikaci nebo naprogramovat počítačovou hru. Jako bonus získávají schopnost spolupráce a sociální interakce.
Program CoderDojo vznikl v roce 2011 ve městě Cork v Irsku a měl takový ohlas, že se okamžitě dostal i do Severní Ameriky a zbytku Evropy.
Dnes existuje více než 2 300 zaregistrovaných CoderDojo klubů ve více než 108 zemí po celém světě, přičemž skoro každý den vzniká někde na světě nový Dojo klub. Program je celosvětově podporovaný mnoha nadnárodními firmami (Microsoft, Delloite, Bank of Ireland) a neziskovými organizacemi. Celosvětová setkání účastníků Dojo – Coolest Projects – s tisíci návštěvníky se každý rok koná v Irsku, UK, Japonsku i USA. Menší akce pro dobrovolníky i děti – DojoCony – se konají v různých zemích včetně ČR. Pro vícero informací coderdojocesko.cz.

Coderdojo v naší knihovně

Kdo se může přihlásit? Přihlásit se může každý ve věku od 9 do 17 let. Nezáleží na úrovni práce s počítačem. V klubu si děti předávají znalosti mezi sebou a vše řídí mentor, který jejich znalosti rozšiřuje a společně se tak učí nové věci. A taky věří, že se spoustu nových věcí dozví právě od dětí…
Jak výuka probíhá? Výuka je individuální, zaměřená na konkrétní členy klubu a jejich aktuální dovednosti a zájmy. Děti se učí programovat roboty, webové stránky, aplikace na chytré zařízení s aktuálními trendy v moderních technologiích a mnoho dalšího.
Jak často se klub setkává? Setkání klubu probíhá 1x za 14 dnů v pondělí odpoledne od 14:00 do 16:00 v PC učebně. Zde je k dispozici kompletní vybavení s promítací technikou. Pro děti je k dispozici 12 PC, tablety, ozoboti, Arduino, micro:biti a další.
Kolik členství v klubu stojí? Členství v klubu je zcela zdarma, podmínkou je potvrzená registrace na e-mailu: coderdojo@mekvalmez.cz

KAPACITA JE 12 DĚTÍ, MŮŽE SE DLE SITUACE MĚNIT!!!