dnes otevřeno     12 - 17 h       12 - 17 h  
Alena Mornštajnová - Hana

Datum / čas
2. 3. 2022
18:00 - 19:30

Místo
Kino Svět Valašské Meziříčí


Autorské čtení z knihy Hana spisovatelky Aleny Mornštajnové, benefiční akce ve prospěch Spolku Člověk člověku. Po skončení autogramiáda.

 
Tradičně velmi bohatý program nabídne od 20. února do 3. dubna letos již 18. ročník oblíbeného valašskomeziříčského festivalu Chaverut/Přátelství věnovaného Izraeli. Návštěvníci se mohou těšit na atraktivní přednášky, besedy, výstavu, hudební vystoupení či filmovou projekci.
Chaverut – Přátelství má ve Valašském Meziříčí dlouhou tradici, kterou nepřerušila ani pandemie koronaviru. „Loni jsme se jej museli přesunout do online prostředí, což pro nás byla zajímavá zkušenost. Díky tomu budeme i letos část přednášek streamovat, čímž se dostanou k širšímu publiku. Za přípravu celého programu patří již tradičně velké díky Jindřichu Kimlerovi a Bohdanu Mikuškovi, kteří stojí za festivalem od jeho zrodu,“ uvedla místostarostka Zdislava Odstrčilová, která je za město součástí nejužšího organizačního týmu.
A na co se mohou návštěvníci letos těšit? „Program je opravdu bohatý. Začínáme už v neděli 20. února v prostorách zámku Žerotínů vernisáží výstavy Druhý život českých svitků Tóry. Na ni naváže beseda velvyslankyně Státu Izrael v ČR Anny Azari a senátora Pavla Fischera na téma Aktuální situace na Blízkém Východě,“ pozvala místostarostka Odstrčilová a pokračovala: „Za zmínku jistě stojí koncert známé klezmerové kapely Létající rabín v pondělí 28. února či autorské čtení z knihy Hana spisovatelky Aleny Mornštajnová ve středu 2. března. Je toho ale mnohem víc a návštěvníci letošního ročníku festivalu Chaverut – Přátelství tak mají opravdu z čeho vybírat.“ Pomyslnou tečku za 18. ročníkem oblíbené akce udělá v neděli 3. dubna Tryzna k projevům a důsledkům holocaustu za účasti zástupců židovských obcí, křesťanských církví, města Valašské Meziříčí a dalších hostů.