dnes zavřeno  

Co můžete zažít v knihovně v listopadu?

Nejen že přicházíme s kvalitní nabídkou nových titulů k vypůjčení, jejichž seznam najdete na našich webových stránkách, připravili jsme také zajímavý program pro děti i dospělé. Začneme hned v úterý 3. listopadu, kdy v 17.30 hodin otevřeme vernisáží výstavu fotografií Magdy Radostové s názvem Jak se fotí chipmunkové. Výstava ve vestibulu knihovny potrvá do 30. listopadu. Na vernisáž naváže beseda s fotografkou a cestovatelkou Magdou Radostovou se stejným názvem v 18 hodin. Informace k besedě na další stránce.

Ve čtvrtek je připraveno pro nejmenší putování za tajuplnými úkoly a pohádkovými postavami s názvem Strašidlení. Startujeme od 17. hodiny v čítárně knihovny. Pro každého malého účastníka bude připravena sladká odměna a pro ty velké něco na zahřátí.

Festival Den poezie se každoročně odehrává v desítkách měst celé České republiky a již několik let je počtem akcí nejrozsáhlejším festivalem poezie v naší zemi.  V rámci Dne poezie si desítky regionálních aktérů z řad škol, knihoven, literárních spolků, klubů, divadel, muzeí i jednotlivců pro Vás připravují literární večery, výstavy, divadelní představení a jiné zajímavé akce. Naše knihovna se k této akci připojí 10. listopadu, kdy se v knihovně v dopoledních hodinách potkají děti z Mateřské školy Krhová a studenti z Gymnázia Františka Palackého ve Valašském Meziříčí. Výsledek této literárně-výtvarné dílny můžete zhlédnout v prosinci na výstavních panelech v oddělení pro děti.

V podvečer 10. listopadu nám manželé Vackovi budou při promítání fotografií povídat o Patagonii a Antarktidě. Podíváme se do jezerní oblasti plné vulkánů a krásných aurekáriových lesů, na slavnou Pinochetovu „Jižní cestu“ Carretera Austral, majestátný Fitz Roy či ledovec Perito Moreno v NP Los Glaciares. Po přejezdu Ohňové země poznáme i nejjižněji položené město světa Ushuaia, odkud odplujeme na jedenáctidenní plavbu na Antarktidu .

Najde se člověk, který by neznal Usaina Bolta? Nejrychlejšího sprintera všech dob? Právě o něm a o jeho životě bude divadelní talkshow se známými herci Lukášem Hejlíkem a Alanem Novotným s názvem Usain Bolt: Můj příběh 9:58. Jejich pořad LiStOVáNí střílí do dvou žánrů: do sportovní literatury a životopisu. A rozhodně pobaví i poučí.

Naše knihovna se po roce opět připojuje k již IX. ročníku celostátní akce Den pro dětskou knihu. Termín je stanoven na 28. listopadu 2015, tj. sobotu před 1. nedělí adventní. Právě v tento čas chceme propagovat dětskou knihu. Kdy jindy než v předvánoční náladě je vhodné myslet na knihu nejen jako dárek. Tento den knihovny využívají k mnoha akcím zaměřeným především na knihy pro děti, ale také na četbu a na knihovnu samotnou. V naší knihovně se nudit v sobotu odpoledne určitě nebudete. Budeme si číst, hrát, povídat. Ukážeme vám, jak pracovat s knihou jinak, doporučíme vhodnou literaturu pro vaše děti. Na cestu se vydáme s kouzelnou baterkou, která na co posvítí, to oživne. A znáte Petalíka? Pokud ne, přijďte do knihovny a můžete si jej vyrobit. Zvládne to opravdu každý.

Na prosinec připravujeme:

úterý 1. prosince 2015 – předvánoční posezení a povídání u kávy se spisovatelkou Janou Hochmannovou a grafikem Jindřichem Olešem na téma Šťastné a veselé.

úterý 8. prosince 2015 – slavnostní vyhlášení výsledků Literární soutěže Miroslava Kabely a malování s Adolfem Dudkem.

program na listopad overlay 2015