dnes otevřeno     12 - 17 h       12 - 17 h  

Literatura, cestování a divadlo. To vše můžete v knihovně zažít v říjnu. Pro cestovatele jsme připravili besedu s Magdou Radostovou o Vietnamu dosud neobjeveném (11. října),  tato beseda naváže na výstavu o Vietnamu, která bude ve vestibulu knihovny instalována od 4. října. 

Milovníky historických románů zveme do knihovny 18. října a to na povídání s nejznámějším současným spisovatelem právě historických románů Vlastimilem Vondruškou.  Rezervace míst na telefonu 571621589.

Netradičně v pondělí 24. října a netradičně v 19 hodin můžete v knihovně vidět Straku. Ano, je to tak. Po prázdninové pauze k nám opět zavítá LiStOVáNí.cz  a představí nám  knihu Straka v říši entropie Markéty Baňkové.  Objev roku ceny Magnesia Litera 2010 Markéta Baňková, napsala bajky. Pro dospělé. Ale pobaví i děti. Zvířata v nich luští záhady existence a fungování světa. Zjistíme, proč se hroch udrží na vodní hladině i proč někteří samci nepohrdnou samičkou z igelitu. Jak lišky prochází krizí středního věku a kdo všechno chce být ideálem krásy. Proč nemá smysl bojovat proti nepořádku! Jestli máte špatné vzpomínky na fyziku, přijďte na LiStOVáNí touto originální knihou. A jestli fyzika nebere i Vaše děti a puberťáky, vezměte je klidně také, zažijí velmi příjemné doučování! Bavit se budou naprosto všichni, to je fyzikálně dané!
Účinkují: Věra Hollá a Pavel Oubram (Gustav Hašek).  Knihu vydalo nakladatelství Petr Prchal.  K prodeji budou knihy podepsané autorkou  (STRAKA V ŘÍŠI ENTROPIE 220 Kč a MALIČKOST 260 Kč). Vstupné 50,-Kč, děti do 15 let 20,-Kč.  Rezervace míst na telefonu 571621589.