dnes otevřeno     8 - 11 h       8 - 11 h  

Od 2. května můžete ve vestibulu knihovny zhlédnout unikátní výstavu fotografií Milana Kročila s názvem Proměny Valašského Meziříčí aneb stejná místa v jiném čase. Jak již název vypovídá, jde o výstavu historických a soudobých fotografií, které srovnávají pohled do ulic  našeho města ze stejného místa ale v jiném čase.

V úterý 3. května naši knihovnu navštíví úspěšná česká spisovatelka Markéta Harasimová. Představí svou novou knihu Pouta z pavučin.  Kromě autogramiády vás také čeká beseda s touto spisovatelkou, která se ve svých knihách věnuje komplikovaným mezilidským a partnerským vztahům na pozadí problémů současné společnosti, často i velmi citlivých.

Ve čtvrtek a v pátek 26. a 27. května proběhne slavnostní pasování nejen meziříčských prvňáčků za Rytíře Řádu čtenářského. Slavnostní dopoledne oživí svým programem ilustrátor Adolf Dudek.

Po roce proběhne 27. května ve Valmezu Meziříčská muzejní noc. V naší knihovně můžete strávit noc plnou soutěží, kvízů, hádanek věnovaných Karlu IV.  a  jeho 700. narozeninám. Připraven bude královský fotokoutek, knižní šifra a spousta další zábavy.

Na tento den navážeme hned v sobotu 28. května od 12. hodiny v parku Kinských. Spolu s Městem Valašské Meziříčí a dalšími organizacemi budeme slavit Den dětí. Pro rodiny s dětmi bude připravena spousta her a informací, jak můžete prožít úžasné odpoledne v knihovně či doma. Představíme vám naši nabídku deskových a didaktických her.

V úterý 31. května proběhne beseda s  Karolinou Rejlkovou o  konfliktech v partnerských vztazích.

Od 5. dubna funguje projekt Kniha do vlaku. Tento projekt je nekomerční, zaměřuje se na rozšíření čtenářství a vztahu ke knihám, bezplatné půjčování knih, případně časopisů. Chceme nabídnout nejen cestujícím novou službu, která již funguje na některých nádražích v České republice.   Na  zdejším vlakovém nádraží je umístěn regál s knihami, pomozte nám ho doplňovat. Knihy, které vám doma zabírají místo, přijímáme v knihovně, vždy v otevírací době.

program na květen 2016 over