dnes otevřeno     12 - 17 h       12 - 17 h  

Co vše jsme připravili na duben? Čtěte dál…  1. dubna bude v knihovně probíhat Noc s Andersenem tentokrát s podtitulem Nocování na hrášku. Děti čeká večer plný zábavy, soutěží, čtení a samozřejmě… Ale to vlastně zatím nemůžeme prozradit. Snad jen prozradíme, že večer je tematicky zaměřen na pohádky Hanse Christiana Andersena, vždyť jeho Malá mořská víla letos slaví 180 let  a 40. výročí oslaví také filmová verze pohádky Karla Kachyni s Miroslavou Šafránkovou v hlavní roli.

Od konce března je ve vestibulu knihovny ke zhlédnutí  výstava černobílých fotografií Igora Matiovského s vystihujícím názvem Pár obrázků z Valmezu

V úterý 5. dubna se v 18 hodin s Blankou Růžičkovou vydáme do nejkrásnějších jeskyní. Především v Česku a na Slovensku.  Ve čtvrtek 7. dubna  je pro vás od 17.30 hodin připravena beseda na téma Hubneme do plavek.  V úterý 12. dubna v 18 hodin se vydáme s manžely Špillarovými do Etiopie. Lenka a Václav Špillarovi do knihovny jezdí řadu let a jejich poutavé vyprávění spojené s promítáním nádherných fotografií z jejich cest rozhodně doporučujeme.  Ve středu 20. dubna od 18 hodin si v knihovně budeme povídat o houbě Reishi, jejich účincích na zdraví a posilování imunity.

Ve vestibulu knihovny stojí regál zvaný Knihotoč. Můžete si z něj knihu zdarma vzít, přečíst, vrátit, donést jinou. Po vzoru Městské knihovny v Mikulově jsme se rozhodli umístit takový regál i na veřejné prostranství. Od 5. dubna se připojujeme k projektu Kniha do vlaku. Tento projekt je nekomerční, zaměřuje se na rozšíření čtenářství a vztahu ke knihám, bezplatné půjčování knih, případně časopisů. Chceme nabídnout nejen cestujícím novou službu, která již funguje na některých nádražích v České republice.  Slavnostní zahájení projektu Kniha do vlaku proběhne ve vestibulu vlakového nádraží ve Valašském Meziříčí 5. dubna v 9 hodin.