dnes otevřeno     8 - 11 h       8 - 11 h  

V sobotu 1. června se slavnostně otevřelo Komunitní centrum Valašské Meziříčí a s ním také knihovna. Ta se na Nábřeží přestěhovala z Krásenské radnice, Zašovské ulice a ulice Zd. Fibicha. Jsme rádi, že všechna oddělení jsou nyní pod jednou střechou, pro handicapované je k dispozici výtah a hlavně máme nádherné vzdušné prostory s místem ke studiu i odpočinku. Otevírací doba je jednotná pro oddělení pro dospělé a čítárnu, oddělení pro děti a mládež otevírá v pracovní dny vždy až ve 12hodin. Dopoledne jsou věnovány akcím pro školní kolektivy.

Poděkování patří ředitelce Zdeňce Smahlové, která dokázala o nutnosti nových a bezbariérových prostor přesvědčit vedení našeho města. Pečlivě hlídala i s ostatními pracovníky knihovny, jak postupuje stavba, či diskutovala s projektanty a dalšími v týmu. Velké poděkování patří ale i celému kolektivu knihovny, každý svým dílem větším či menším přispěl k tomu, abychom mohli knihovnu v nových prostorách otevřít. Ať již to bylo čipování knih, stěhování všech tří knihoven, IT práce, příprava půjčoven na otevření či samotný úklid.

Celkové náklady realizace projektu „Komunitní centrum Valašské Meziříčí“ dosáhly bezmála 94 miliónů korun (včetně DPH),  z toho část pokryla dotace z Evropské unie – Evropský fond pro regionální rozvoj prostřednictvím Integrovaného regionálního operačního programu (IROP) ve výši 18 miliónů korun.

Realizátorem stavby byla firma Hochtief CZ, a.s. – stavbyvedoucí Pavel Herbáček, vybavení Efios, spol. s r.o. – tým pod vedením Tomáše Vašici a Petra Klabníka a projekt zpracovala BP projekt, s.r.o. – ing. Michaela Wlasáková a ing. Jiří Lochman, dozoroval odbor komunálních služeb – Jaroslav Pobořil, ing. Zdeněk Bobek a RNDr. David Černoch. Všem veliké díky!

foto: Martin Vojtěch Víta