dnes otevřeno     9 - 18 h       12 - 18 h  

Přinášíme vám tipy na prázdniny. V knihovně si můžete na letní měsíce vypůjčit nejen tištěnou knihu, ale i e-knihy, audioknihy a deskové hry. Více v článku.

E-knihy na dovolené nezaberou místo

Chystáte se na cesty a četba na léto vám zabere polovinu kufru? Máme pro vás řešení. Nemusíte se vzdát duševní potravy ani připlácet za zavazadla. Půjčte si e-knihu! Až tři elektronické knihy si můžete půjčit zdarma prostřednictvím webového katalogu knihovny na dobu tří týdnů. Po uplynutí této doby se e-kniha automaticky znepřístupní. Číst e-knihy můžete na tabletech a chytrých telefonech s Androidem i na zařízeních iPad a iPhone. Díky e-výpůjčce si klient může vypůjčit e-knihu přímo z domova a okamžitě začít číst. Další výhodou e-výpůjček je to, že čtenář má titul k dispozici okamžitě a nemusí čekat na tištěné vydání. V nabídce máme zatím na 1400 e-knih. Touto službou se otevíráme čtenářům na 24 hodin denně. Jak na e-výpůjčky vám poradí pracovníci oddělení pro dospělé. Pro využití služby je nutná registrace v knihovně. Seznam e-knih.

 

Deskové hry zpříjemní chvilky strávené s rodinou

Chcete se zasmát s rodinou či s přáteli vlastním nevědomostem nebo prožívat adrenalinové chvilky při předhánění protihráčů ve stolní hře? Společenské hry jsou klasickým prvkem zábavy, ať už trávíte dovolenou doma, na chatě, u vody… Desková hra je vždy jistotou kvalitně stráveného času plného zdravého soutěžení, smíchu i vzrušení. A tmelí kolektiv! Hry půjčujeme na oddělení pro dospělé. Seznam her.

 

S audioknihou tam, kde to s tištěnou či elektronickou nejde

Audiokniha je moderní alternativa ke čtení klasické papírové knihy či e-knihy. Je kompletně přečtena nebo převyprávěna známými osobnostmi především herci do formátu MP3. Hlavní výhodou audioknih je možnost poslechu v situacích, kdy čtení není možné, např. na cestách v autě, před spaním, při práci… V knihovně nabízíme audioknihy ze všech žánrů – pohádky, povídky, divadelní hry, detektivky. Mrkněte na seznam zvukových knih.AUDIOKNIHY_EKNIHY_DESKOVKY